Welcome
Login:   Pass:     Register - Forgot Password - Resend Activation

Turkish Class Forums / Turkey

Turkey

Add reply to this discussion
Moderators: libralady, sonunda
Lutfen: what is the article about?
1.       Roswitha
4132 posts
 22 Apr 2008 Tue 03:32 am

23 Nisan İstanbul'da şenliklerle kutlanacak!

İstanbul'daki çeşitli alışveriş merkezleri, kulüpler ve eğitim kurumları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için çocuklara birbirinden cazip eğlenceler sunuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında gerçekleştirdiği etkinlikte, 165 bin domino taşı devrildi.

Zeytinburnu Spor Kompleksi’nde dün gerçekleşen ve Kanal D Çocuk Kulübü’nün sponsor olduğu etkinliğe İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da katıldı. Büyük izler bırakmak amacıyla Türkiye domino rekorunu kırmak istediklerini ifade eden Topbaş, “İstanbul, geçmişte rekorlara imza atan bir şehirdi. Biz de bu rekorları sürdürmek istiyoruz. Bunun arkasından dünya rekorunu da kırarak rekorlara imza atacağız” dedi.

Hollanda’dan gelen uzmanlar ve öğrencilerin 9 günde dizdiği domino taşlarına ilk hareketi, Topbaş ile İstanbul’un 7 tepesini temsil eden 7 ilköğretim okulu öğrencisi verdi. Boğaziçi Köprüsü, Marmaray, Ayasofya Müzesi, Galata Kulesi, İstanbul’un 7 tepesini simgeleyen 7 tepede 7 Türk bayrağı, Atatürk portresi, Türk bayrağı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin logosunu oluşturan 165 bin domino taşı, yaklaşık 8 dakikada devrildi.

23 Nisan'da trafiğe dikkat
23 Nisan kutlamaları kapsamında düzenlenecek etkinlikler nedeni ile Anadalu yakasında bazı yollar 4 saat trafiğe kapatıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenecek "Çocuk Şenliği" nedeniyle bugün Anadolu yakasında bazı yollar trafiğe 4 saat kapalı olacak.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve İstanbul Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre; bugün 13.00 - 17.00 saatleri arasında trafiğe kapalı olacak güzergahlar şÃ¶yle: Kadıköy İlçesi, Bağdat Caddesi, Göztepe Işıklar ile Feneryolu Işıklar arası.

Açıklamada, Bağdat Caddesi'nden gelen trafik akımının Tütüncü Mehmet Efendi Caddesi, Fahrettin Kerim Gökay Caddesi ve Caddebostan Plaj Yolu sokaktan sahil yoluna yönlendirileceği bildirildi.

23 Nisan Toyiki treni kalkıyooor!
Çocuk süpermarketi Toyiki, çocuklarla 23 Nisan’ı kutlamaya hazırlanıyor. Bu özel gün için hazırlanan Toyiki Treni, 23 Nisan 2008 tarihinde Ankara’da olacak.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile organize edilen ilköğretim öğrencilerinin katılımı ile bu gece yola çıkacak olan Toyiki Treni, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkusunu Anıtkabir’e de taşıyacak.

Oyuncak sektörünün lideri olan Toyiki tarafından organize edilen proje sayesinde 100’ü aşkın çocuk ailesi ile birlikte, Atatürk Orman Çiftliği’ni, Atatürk’ün evini ve Anıtkabir’i ziyaret edecek.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İstanbul'da birbirinden eğlenceli etkinliklerle kutlanacak. İstanbul'da gerçekleştirilecek etkinlikler şÃ¶yle:

http://www.istanbul.com/Event/EventDetails.aspx?Id=2306
2.       Faruk
1607 posts
 22 Apr 2008 Tue 04:04 am

It's about the day, April 23, National Sovereignty and Children Day [The opening ceremony of the Turkish Grand National Assembly, April 23 - 1920], and tells what things have been done and what're they going to do on April 23.

3.       Roswitha
4132 posts
 22 Apr 2008 Tue 05:30 am

Thank you Faruk, for your kind reply. Much obliged.

Add reply to this discussion
Turkish Dictionary
Turkish Chat
Open mini chat
New in Forums
TLC servers hacked, all user emails & pass...
admin: The user sign in and ... are ... with security in mind, and functional...
E-T: It´s one of the things on my bu...
gokuyum: No. It doesnt make sense. You can say ... yapmak istediğim bi...
T-E
og2009: DÜNYA TOPLUMU VE FELSEFE ... okul ... felsefe ... ....
24 HOUR FLASH SALE for learning Turkish e-...
qdemir: ...
Grammar Textbook
qdemir: ...
E-T: I see you have done this before?
harp00n: Bunu ... daha önce de ... Bu konuda iyi olduğun ç...
T-E
og2009: ...
T-E
og2009: ...
coronavirus
og2009: ...
OUR FRIENDS
og2009: ...
Coronavirus
harp00n: ...
Random Pictures of Turkey
Most commented